19 Mayıs’ta “Bizim Yunus” Adlı Tiyatro Gösterisi ve Resim Sergisi Başladı.

19 Mayıs Belediyesi tarafından Kültür ve Sanat etkinlikleri kapsamında sergilenecek olan “ Bizim Yunus” tiyatro gösterisi ve resim sergisi başladı.

Türk-İslam düşünürü Yunus Emre’nin hayatından kesitlerin sunulduğu, 19 Mayıs Anadolu Lisesi öğrencilerinin sahnelediği “Bizim Yunus” adlı tiyatro gösterisinin açılışı, bu gün saat 10.00’da 19 Mayıs Belediye düğün salonunda yapıldı. Programda tiyatro gösterisinin yanı sıra şiir, müzik dinletisi ve resim sergisi de yer aldı.

Resim sergisi açılışından sonra bir konuşma yapan, 19 Mayıs Belediye Başkanı Osman Topaloğlu,” Bu proje ile gençlerimizde sosyal sorumluluk bilincinin gelişimi sağlayarak, gençlerimiz tarafından kültürel değerlerin kazanımında önemli bir yer edinmesini, gençleri güzel sanatlarla buluşturarak, onlara milli kültür ve sanat değerlerimizi benimsetmeyi amaçlamaktayız. Emeği geçen tüm öğretmen ve öğrencilerimize teşekkür ederim. “dedi.

19 Mayıs Kaymakamı Yavuz Güner,” Yunus Emre haftası dolayısıyla düzenlenen bu güzel etkinlikte maddi ve manevi desteklerini esirgemeyen ve birçok kültür, sanat programlarına destek olan Sayın Başbakanımız Osman Topaloğlu’na çok teşekkür ederim. Emeği geçen tüm öğretmen ve öğrencilerimize de ayrıca teşekkür ederim. ”dedi.

Programa 19 Mayıs İlçe Kaymakamı Yavuz Güner,19 Mayıs Belediye Başkanı Osman Topaloğlu, İlçe Jandarma Bölük Komutanı Abdullah Tekelier, İlçe Emniyet Müdürü Ahmet Akdoğan, daire amirleri, öğretmenler, öğrenciler katıldı.

Tiyatro 02-07 -08 -11 Mayıs tarihlerinde 19 Mayıs Belediye Düğün salonunda,03 Mayıs tarihinde Özel Açı Koleji Bafra’da, 05 Mayıs tarihinde 19 Mayıs Gençlik Kampında, 10 Mayıs tarihinde ise Gazi sahnesinde sahnelenecek.