HAKKINIZ HİÇ BİR ZAMAN ÖDENMEZ.

19 Mayıs İlçesinde 24 Kasım Öğretmenler günü coşku ile kutlandı.  24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla 15 Temmuz Millet Meydanındaki Atatürk Anıtı'na çelenk bırakıldı.

15 Temmuz Millet Meydanında başlayan törende 19 Mayıs Kaymakamı Yavuz Güner, 19 Mayıs İlçe Milli Eğitim Müdürü Ömer Demirkol, Şube Müdürleri, Caner Can Koç, Osman Demirpençe, ile çok sayıda öğretmen ve öğrenci katıldı.

Milli Eğitim Müdürü Ömer Demirkol, tarafından Atatürk Anıtına çelenk bırakılan törende saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı okundu.

15 Temmuz Millet Meydanı’ndaki tören sonrasında kutlama etkinlikleri Atatürk Orta Okulu tarafından 19 Mayıs belediye düğün salonunda devam etti.

ÖĞRETMENLERİMİZ BİR GÖNÜL ERİDİR.

Günün anlam ve önemini belirten konuşmayı yapan 19 Mayıs İlçe Milli Eğitim Müdürü Ömer Demirkol, ”Tüm öğretmenlerimizin fedakârca hizmetlerine karşılık unutulmadıklarını gösteren, bir gün olan 24 Kasım öğretmenler günü aynı zamanda cumhuriyetimizin kurucusu büyük önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün başöğretmenliği kabul tarihi ile millet mekteplerinin açılış tarihidir. Öğretmenlik, insanlık tarihinin en önemli ve ölümsüz mesleğidir. Öğretmen insanların kendi ayakları üzerinde durmasını yaşamları boyunca kendilerine gerekebilecek, bilgileri kazanmalarına yardımcı olan ve topluma arkasını dönmeden toplumun sürekli, önünde giden bir gönül eridir ”dedi.

BÜYÜK BİR GURURLA İCRA EDİLEN MESLEK.

19 Mayıs Kaymakamı Yavuz Güner, ”Büyük bir gururla icra ettiğiniz öğretmenlik mesleğinin önemini ve kutsiyetini bir kez daha idrak ediyoruz. Hedeflerimize ulaşmak için büyük bir gayret ve fedakârlıkla çalışan, geleceğimizin mimarları öğretmenlerimizin Öğretmenler Günü’nü kutlar; mesleğe yeni başlayan öğretmenlerimize başarılı ve hayırlı bir meslek hayatı, emekli olan öğretmenlerimize sağlıklı ve mutlu bir ömür dilerim. ”şeklinde konuştu.

TÜM ÖĞRETMENLERİMİZİ SAYGI VE SEVGİYLE ANIYORUZ.

19 Mayıs Belediye Başkanı Osman Topaloğlu,” Cumhuriyetimizin Kurucusu Büyük Önder Başöğretmen Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm öğretmelerimizi sevgi ve saygıyla anıyoruz. Şehit düşen ve ebediyete intikal eden öğretmelerimizi rahmetle, minnetle anıyoruz. Görevi başında olan ve emekli olan öğretmelerimize sağlıklı, mutlu ve huzur dolu bir yaşam diliyoruz. Büyük önder Atatürk’ün ifade ettiği gibi ‘Milletleri kurtaracak yegâne unsurların başında sizler geliyorsunuz. Şeklinde konuştu.

Emekli öğretmenler adına Konuşma yapan Servet Sarıkaya, ”Gerçek kurtuluş ancak cehaletin ortadan kaldırılmasıyla mümkün olur, cehalet kaldırılmadıkça toplum yerinde kalıyor demektir. Milletleri kurtaranlar yalnız ve ancak öğretmenlerdir. Öğretmenden mahrum bir millet henüz bir millet adına olma yeteneğini kazanamamış, demektir. Öğretmenlik mesleklerin en az kazanç getireni fakat insanı en çok mükâfatlandıranıdır” dedi.

24 Kasım Öğretmenler Günü anısına yapılan yarışmalarda Resim şiir kompozisyon yarışmasında dereceye giren öğrencilere ödülleri verildi. Programa 19 Mayıs Kaymakamı Yavuz Güner,19 Mayıs Belediye Başkanı Osman Topaloğlu,19 Mayıs İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Abdullah Tekelier,19 Mayıs İlçe Emniyet Müdürü Ahmet Akdoğan,19 Mayıs İlçe Milli Eğitim Müdürü Ömer Demirkol, daire amirleri, okul müdürleri ile öğretmenler katıldı.